kategoria: Na Sygnale
9 lipiec 2024

600 tys. zł przekazał samorząd województwa służbom na zakup m.in. łodzi i quadów

zdjęcie: 600 tys. zł przekazał samorząd województwa służbom na zakup m.in. łodzi i quadów / v17092504
v17092504
Zakup quadów, łodzi patrolowej i nieoznakowanego radiowozu będzie możliwe dzięki 600 tys. zł przekazanym służbom mundurowym przez samorząd województwa warmińsko-mazurskiego. Dzięki temu poprawi się bezpieczeństwo - ocenił marszałek Marcin Kuchciński.
REKLAMA

Jak przekazał marszałek woj. warmińsko-mazurskiego Marcin Kuchciński, po 200 tys. zł otrzymają od samorządu województwa warmińsko-mazurskiego: straż pożarna, policja i straż graniczna. Tak zdecydował zarząd województwa. Każda z formacji przeznaczy dotację na zakup nowych pojazdów.

"Sama ofiarność strażaków, zawodowych czy ochotników, policjantów, funkcjonariuszy straży granicznej nie wystarczy, jeśli służby te nie będą dysponowały nowoczesnym sprzętem. Zdaję sobie sprawę, że potrzeby są znacznie większe, ale mam nadzieję, że tegoroczne dotacje ułatwią pracę służbom, które przyczyniają się do ratowania ludzkiego życia, mienia oraz stoją na straży porządku i naszego bezpieczeństwa"- podkreślił marszałek Kuchciński.

Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie przyznaną dotację przeznaczy na zakup łodzi ratowniczej oraz trzech samochodów ratowniczo-gaśniczych.

Z kolei Komenda Wojewódzka Policji dzięki dofinansowaniu będzie mogła kupić nieoznakowany radiowóz. Natomiast Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej w Kętrzynie, który chroni polsko-rosyjską granicę, zaplanował kupno czterech quadów wraz z wyposażeniem, silnika do łodzi patrolowej oraz sprzętu do koszenia traw w pasie drogi granicznej.

W czerwcu dotację w wysokości 1,7 mln zł otrzymało kilkadziesiąt jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z Warmii i Mazur. (PAP)

ali/ mark/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Mrągowo
25°C
wschód słońca: 04:20
zachód słońca: 21:01
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Mrągowie

kiedy
2024-07-17 19:00
miejsce
Mrągowskie Centrum Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-21 20:00
miejsce
Amfiteatr, Mrągowo, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-24 19:00
miejsce
Mrągowskie Centrum Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-08-02 20:00
miejsce
Amfiteatr, Mrągowo, ul....
wstęp biletowany