23 czerwiec 2024

Od poniedziałku zmiana organizacji ruchu na A2 w związku z rozbudową jezdni o trzeci pas

zdjęcie: Od poniedziałku zmiana organizacji ruchu na A2 w związku z rozbudową jezdni o trzeci pas / pixabay/2683894
W związku z pracami przy rozbudowie autostradowej obwodnicy Poznania o trzeci pas ruchu, od poniedziałku, w okolicy węzła Poznań Krzesiny, zmieni się organizacja ruchu - poinformowała spółka Autostrada Wielkopolska (AWSA).
REKLAMA

Spółka podała, że w poniedziałek drogowcy rozpoczną rozbudowę autostrady A2 o trzeci pas ruchu na odcinku miedzy 169. a 172. kilometrem autostrady, czyli w okolicy węzła Poznań Krzesiny.

W związku z pracami zostanie zmieniona organizacja ruchu na trasie. Kierowcy jadący ciągiem głównym autostrady w kierunku Świecka od strony Warszawy nadal będą mieli do dyspozycji dwa pasy ruchu – pas wolny oraz pas szybki jezdni północnej. Jednak kierujący wjeżdżający na autostradę od strony Poznania i Kórnika, z powodu wyłączenia dwóch istniejących wjazdowych pasów ruchu, będą musieli zachować szczególną ostrożność na drodze zbiorczo-rozprowadzającej węzła oraz włączeniu w ciąg główny autostrady.

Z kolei kierowcy jadący w kierunku Warszawy będą poruszać się pasem szybkim oraz pasem wolnym jezdni południowej, jednak wyłączone z ruchu zostaną: pas awaryjny oraz jeden z dwóch pasów zjazdowych w kierunku węzła Poznań Krzesiny.

AWSA podała, że w obrębie prowadzonych prac będzie obowiązywało ograniczenie prędkości odpowiednio do 100, 80 oraz 60 km/h. Roboty na wspomnianym odcinku autostrady będą prowadzone przez okres około dwóch miesięcy i mogą wydłużyć się przez niesprzyjające warunki pogodowe.

Spółka przypomniała również, że nadal obowiązuje - wprowadzona 17 czerwca - zmiana organizacji ruchu pomiędzy Miejscami Obsługi Podróżnych Krzyżowniki i Tulce oraz węzłem Poznań Wschód, czyli na odcinku pomiędzy 176. a 180. kilometrem A2.

"Szczególną uwagę należy zwrócić na fakt, że po rozwidleniu na wysokości MOP-u Krzyżowniki przejazd lewym pasem ruchu uniemożliwia zjazd w kierunku Bydgoszczy. Przypominamy, że zawracanie, cofanie na autostradzie jest zabronione i może prowadzić do skrajnie niebezpiecznych sytuacji" - zaznaczono w komunikacie.

Obecna rozbudowa autostradowej obwodnicy Poznania o trzeci pas ruchu dotyczy liczącego w sumie 10 km fragmentu trasy między węzłami Poznań Krzesiny i Poznań Wschód.(PAP)

autor: Szymon Kiepel

szk/ mow/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Mrągowo
25°C
wschód słońca: 04:20
zachód słońca: 21:01
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Mrągowie

kiedy
2024-07-17 19:00
miejsce
Mrągowskie Centrum Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-21 20:00
miejsce
Amfiteatr, Mrągowo, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-24 19:00
miejsce
Mrągowskie Centrum Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-08-02 20:00
miejsce
Amfiteatr, Mrągowo, ul....
wstęp biletowany